😊 💃🏻😎 LUNA VAKÁCIÓ 2025 ⛱️🕺🏻😊
Megkülönböztethetünk Los Angeles-i és New York-i salsát, melyek egy vonalon táncolandók, míg a kubai stílusra a körkörös haladási irány a jellemző. Magyarországon a Kubai Salsa terjedt el szélesebb körben, ezért általánosságban a "sima" SALSA megnevezés alatt a Kubai Salsa-t értik a legtöbben...
Eredeti értelmét tekintve a salsa szószt jelent, vagyis több tánc egyvelege, amely nagy elődökre tekint vissza az elmúlt évszázadok során. A latin és afro ritmusok szándékos és véletlenszerű összekeveredése egy jobban eladható, populárisabb zenét és táncot eredményezett. A salsa elsődleges forrása Kuba, de a nagyvilágban való elterjedése a New Yorkban élő Puerto Ricó-iaknak köszönhető.
A salsa legmélyebb gyökereit talán onnantól érdemes keresni, amikor európai népek afrikai rabszolgákat hurcoltak át gyarmataikra (XVII. századtól), így az afro és spanyol táncok eljutottak Kuba szigetére is.
A XIX. század során egyre többször avatkozott be az Egyesült Államok a Karib térség ügyeibe, ami azt jelentette, hogy a latin kultúra egyre nagyobb ismertségre tett szert az államokban is.
Egy másik fontos szál az 1800-as évek kezdetétől Puerto Ricoból indult. A helyiek nehéz életfeltételeikből eredő frusztrációikat egy agresszív afro-karibi tánc, a bomba segítségével igyekeztek kitáncolni. Emellett a plena, mely korabeli eseményeket dolgoz fel, mintegy éneklő újságként funkcionált a nép körében. Az '50-es évek mambója és az eddigi Puerto Rico által képviselt táncok nagyban hozzájárultak a mai salsa kialakulásához.